Jak działają drewniane drzwi przeciwpożarowe

Zabezpieczenie domu przed pożarem wydaje się być jedną z ważniejszych rzeczy, o których warto pomyśleć już na etapie budowy budynku. Koniecznie należy je zamontować w przypadku posiadania na przykład kotłowni, lub innego pomieszczenia, w którym przechowuje się materiały łatwopalne (dzięki temu w przypadku pożaru ogień nie rozprzestrzeni się na pozostałe pomieszczenia).

Jakie drzwi przeciwpożarowe warto wybrać?

Drzwi drewniane – dobry wybór

Wydawać by się mogło, że decydując się na zakup drzwi chroniących przed ogniem należy unikać tych wykonanych z drewna. Wbrew pozorom drzwi drewniane przeciwpożarowe nowoczesnej generacji są wyjątkowo skuteczne, a to za sprawą swojej specyficznej budowy. Każdy producent tego rodzaju drzwi oferuje produkty, które są wypełnione warstwowo – każda warstwa to materiał o innej gęstości, dzięki czemu drzwi drewniane ppoż naprawdę zapewniają ochronę przed rozprzestrzenianiem się ognia. Dobrze wiedzieć, że na rynku są dostępne drewniane drzwi przeciwpożarowe mające także system antywłamaniowy. Ponadto sklepy zajmujące się sprzedażą drzwi mają w ofercie różne modele, dzięki czemu można dostosować wygląd drzwi do ogólnej koncepcji całego domu, a tym samym, mieć zapewnioną ochronę przed pożarem nie rezygnując z estetycznego wyglądu.

Klasyfikacja drzwi przeciwpożarowych:

  • drzwi przeciwpożarowe EI-120,
  • drzwi przeciwpożarowe EI-90,
  • drzwi przeciwpożarowe EI-60,
  • drzwi przeciwpożarowe EI-45,
  • drzwi przeciwpożarowe EI-30.

Mogą pojawić się również oznaczenia C i S.

Oznaczenia drzwi przeciwpożarowych wynikają z długości czasu w którym drzwi są odporne na działanie płomieni ognia. Wówczas drzwi są szczelne i w pełni zabezpieczają pomieszczenie przed ogniem. Podział klasyfikacji drzwi określa odpowiednia norma i certyfikat, który jest wydawany przez ITB.

Jeśli szukasz szczegółowych informacji – wejdź na stronę jednego z producentów – http://www.doortrade.eu/