Najmodniejszy materiał na ścianę

Prace aranżacyjne w nowym czy remontowanym mieszkaniu są zwykle czasochłonne, jednakże przynoszą domownikom dużo radości. Dobrze pamiętać o tym, że jeszcze przed rozpoczęciem prac wykończeniowych należy odpowiedzieć sobie na pytanie jakich materiałów użyć na poszczególne ściany. Możliwości jest kilka.

cegła klinkierowa

Materiały na ścianę przydatne podczas aranżacji wnętrz:

Farba – najbardziej klasyczne rozwiązanie. Odpowiednio dobrany kolor może pomóc w wizualnym powiększeniu pomieszczenia, może także nadać pokojowi przytulnego charakteru. Zastosowanie tego materiału daje wiele możliwości. Możemy kombinować i mieszać ze sobą kolory tworząc przy tym elegancką dekorację w każdym pomieszczeniu.

Cegła na ścianę – rozwiązanie cieszące się ostatnio dużą popularnością. Cegła klinkierowa jest chętnie wykorzystywana w różnych pomieszczeniach – w przedpokoju, salonie, a nawet kuchni. Zwykle stawia się na wykończenie w ten sposób jednej ściany w całym pomieszczeniu, dzięki czemu zyskuje ono oryginalny i wyjątkowo atrakcyjny charakter. Płytki z cegły dostępne są w różnych kolorach, zatem nietrudno znaleźć takie idealnie pasujące do konkretnego wnętrza. Przykładową ofertę znajdziesz na www.feldhaus.pl.

Walory cegły

Płytki z cegły to trwały i solidny materiał, który odpowiednio zaimpregnowany będzie służył na długie lata. Struktura, z której jest wykonana sprawia, że świetnie nadaje się do każdego pomieszczenia jako dodatek lub wykonanie całej ściany z cegły. Cegła jest wygodna w utrzymaniu i łatwo się czyści.

Tapeta – dobrze sprawdza się na przykład w przedpokoju czy pokoju dziecięcym. Najchętniej wybierane są fototapety 3d, dzięki którym można sprawić, że pomieszczenie będzie się wydawać nieco większe niż jest w rzeczywistości. Decydując się na ten materiał musimy nieco bardziej się zastanowić nad ewentualnymi wzorami, które będą najlepiej komponować się z całym wnętrzem.

Podsumowując płytki z cegły stanowią najpiękniejszy materiał na ścianę. Spełnią się zarówno pod względem funkcjonalności, jak i estetyki. Obecnie najpopularniejszym kolorem płytek z cegły jest biały i czerwony. Niemniej jednak możliwości jest naprawdę dużo, a wszystko zależy od dodatków jakie mamy w danym pomieszczeniu. Ściana z cegły to idealna dekoracja, a ozdobiona nowoczesnymi kinkietami będzie stanowić piękne zjawisko obok, którego z pewnością nikt nie przejdzie obojętny. Dla osób szukających tańszego rozwiązania również doskonale sprawdzi się tapeta.