Wykonanie blatu kuchennego z kwarcogranitu

Remont lub wyposażenie nowej kuchni zawsze stanowi wyzwanie. Sam wybór mebli oraz blatów przysparza wielu kłopotów, pomiary i wykonanie najczęściej zostawiamy firmom produkującym meble na wymiar. Czy warto samemu zabudować kuchnię? Jeśli chcemy zastosować bardziej nietypowy blat z betonu lub kamienia naturalnego musimy zadbać o solidną konstrukcję podpierającą tak ciężki blat.

  • Budowa kuchni we własnym zakresie nie jest trudna

Aby oszczędzić sporo pieniędzy można samemu spróbować wykonać zabudowę kuchni. Ma to szczególne znaczenie jeśli chcemy zastosować ciężki kamienny blat. Projekt taki nie wymaga wielu wyspecjalizowanych narzędzi i może go wykonać każdy nawet w mieszkaniu w bloku.

  • Potrzebne narzędzia

Nie obejdziemy się bez ręcznej piły do cięcia drewna oraz wkrętarki akumulatorowej lub przewodowej. Musimy solidnie skręcić konstrukcję podpierającą ciężki blat. Przyda się także ołówek stolarski, kątownik, wkręty, wiertło oraz klej do drewna.

  • Przemylśana konstrukcja

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie szuflad pod blatem. Dzięki temu konstrukcja znacznie się upraszcza, gdyż budujemy sekcje o szerokości szuflad podpierając pomiędzy szufladami blat. Podparcie powinno być wykonane ze słupków 5x5cm przy ścianie oraz z przodu, powinny być one połączone poprzeczkami i sklejone na wszystkich łączeniach. We wnękach montujemy prowadnice szuflad i wsuwamy w nie gotowe szuflady. Oszczędzany w ten sposób dużo pieniędzy na pracy stolarza, który zbuduje nam jedynie szuflady. Drewno potrzebne na konstrukcje jest łatwo dostępne nawet marketach budowlanych.

  • Blat z kwarcogranitu

Blat tego typu jest bardzo wytrzymały i odporny na zarysowania. Nadaje kuchni niepowtarzalnego charakteru. Cięcie kwarcogranitu jest trudnym zadaniem jednak dzięki wyspecjalizowanej firmie WaterjetFiks możemy dociąć blat do odpowiedniego wymiaru i wyciąć w nim otwory pod kuchenkę oraz zlew. Cięcie kwarcogranitu odbywa się przy użyciu waterjet – maszyny do cięcia strumieniem wody. Pozwala on ana wykonywanie cięć prostych, łuków i otworów. Pozwala ona także na cięcie pod kątem. Blat z kwarcogranitu doskonale komponuje się z nowoczesnym wnętrzem kuchni. Kuchnię zbuduj sam, cięcie kwarcogranitu pozostaw specjalistom!