Wystrój wnętrz – co jest modne w tym sezonie?

Po wybudowaniu domu przychodzi czas na wystrój wnętrz. W tym czasie, celem każdego z nas jest wybranie modnych rozwiązań, które jednocześnie będą odpowiadały nam samym. Dużą rolę odgrywają kolory. Odpowiednio dobrane poprawiają nasze samopoczucie. Pozwalają na wyrażenie siebie. Nie możemy zapomnieć o dopasowaniu wszystkich rzeczy tak, by idealnie ze sobą współgrały, tworząc jedną, wyjątkową całość. Wnętrza naszego domu to pomieszczenia, w których spędzać będziemy większość czasu. Dlatego najważniejsze, by odpowiadały nam i całej rodzinie.

Jak się okazuje, nie tylko w przypadku ubioru moda zatacza koło. Podobnie jest w kwestii aranżacji wnętrz. Modne w tym sezonie jest urządzenie pomieszczeń w stylu lat 70. Świetnym pomysłem jest renowacja mebli, odmłodzenie ich w nieco inny. Nowoczesny sposób z zachowaniem ówczesnego magicznego wyglądu. Wybranie tego stylu nadaje naszym wnętrzom powagi i gracji. W tak zaaranżowanym wnętrzu każdy będzie czuł się komfortowo. Doskonałym rozwiązaniem jest połączenie mebli nowoczesnych z tymi z lat 70 czy 80. Trzeba jednak pamiętać, by wszystko odpowiednio dobrać i nie przesadzić.

Urządzając salon nie zapomnijmy o “ekologicznym stylu życia”. Styl ten jest w modzie od bardzo dawna i świetnie się sprawdza. Tak zaaranżowane wnętrza sprawiają sympatyczniejsze wrażenie. W takich pomieszczeniach stosujemy jasne, przyjemne dla oka kolory, duże okna i wiele roślin. W dużych pomieszczeniach świetnie wyglądają duże rośliny, a w mniejszych ograniczajmy się do niewielkich kwiatów doniczkowych. Duże rośliny w małym pomieszczeniu mogą sprawiać przytłaczające wrażenie. Modnym w tym sezonie elementem dekoracyjnym są akwaria z pięknymi, żywymi roślinami. Idealnie dopasowują się do każdego wnętrza.

 

Nie możemy zapomnieć o tym, że w urządzaniu nowoczesnego wnętrza modny jest minimalizm. Niemodne jest posiadanie w pomieszczeniu wielu mebli, długich grubych zasłon i zasłaniających całą podłogę dywanów. Wnętrze, w którym znajduje się mało rzeczy, wydaje się przytulniejsze przestronniejsze. Ogromną rolę odgrywa też kolor ścian i odpowiednio dobrana podłoga. Kolory modne w tym sezonie to: zieleń, błękit, biel, szarość, żółć oraz złamane brązem bordo. Z uwagi na to, że modne w tym sezonie jest drewno, doskonałym rozwiązaniem będzie wykonanie podłogi drewnianej.

W kuchni w tym sezonie dominują przyjemnie jasne kolory, które pięknie komponują się z nieco ciemniejszymi meblami. Tak jak w przypadku salonu czy sypialni, modny jest minimalizm i przestrzeń. Jeżeli w kuchni zdecydowaliśmy się na kolory takie jak szary, czarny czy biały, ciekawym rozwiązaniem będzie ożywienie wnętrza roślinami.

Łazienka to najbardziej osobiste pomieszczenie w całym naszym domu, dlatego powinniśmy zadbać o to by czuć się w nim dobrze. W łazience dobrze sprawdza się zastosowanie ogrzewania podłogowego. Kolory modne w łazience to biel, czerń, zieleń oraz ostre geometryczne wzory dające naprawdę świetny efekt.