OgólnaWykończenie wnętrz

Odpływ liniowy w łazience

Każdy szuka ciekawych i sprawdzonych rozwiązań w życiu codziennym. Innowacje szybko zostają zauważane, ale czy na pewno są one dobre i przydatne? Nad tym pytaniem można się bardzo długo zastanawiać. Zapewne poznamy opinie, które, są za jak i przeciw.

Przyjrzyjmy się bliżej rozwiązaniu stosowanemu w naszych domach, a konkretniej w łazience. Odpływ liniowy – co to jest i jak można go wykorzystać? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć obserwując to, co zauważyłem u siebie i znajomych.

Odpływ liniowy to prosta konstrukcja wykonywana ze stali nierdzewnej o różnej grubości. To liniowy system odprowadzenia wody dzięki grawitacji. Inaczej określany jako: rynienki łazienkowe, listwy prysznicowe, odwodnienia liniowe. Budowa odpływu liniowego jest bardzo prosta. Konstrukcja w kształcie prostokąta, wykonywana ze stali nierdzewnej o grubości od 0,5 do 1,2 mm daje nam solidny produkt. Te wykorzystywane w domach i domowych łazienkach posiadają syfon na zabrudzenia, które łatwo można usunąć. Jest on montowany na środku odpływu lub na boku.. W zależności od rodzaju wykonanej instalacji kanalizacyjnej w miejscu.

Odpływ linowy jest wyposażeniem łazienki, które odpowiada za estetykę oraz nowoczesny wygląd. Montowany w miejscu gdzie jest prysznic bez brodzika, bardzo ładnie komponuje się z aranżacją łazienki, dzięki odpowiedniej maskownicy. Maskownice mogą posiadać różnorodne wzory ze stali nierdzewnej, bądź wariant z możliwością wklejania płytek ceramicznych czy kafelek nieodbiegających od tych wykorzystanych w łazience.

Obecni producenci oferują nam szeroki zakres takich produktów i to w bardzo różnych rozmiarach. Jeśli wybieramy kryterium długości to mamy możliwość wyboru od 60 cm do ponad 100 cm. Przepustowość waha się w granicach 60l/minutę. Jest to wystarczający parametr do każdej łazienki.

Reasumując odpływy liniowe to nowoczesne rozwiązanie, spotykane w nowych domowych łazienkach. To dobry wybór, jeśli chcemy mieć nowoczesny, funkcjonalny oraz usytuowany nawet w najbardziej niespodziewanym miejscu prysznic.
odpływ liniowy w łazience

Osobiście jestem zwolennikiem takich rozwiązań. Na rynku każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie – rodzaj, wielkość, wybór maskownicy, miejsce montażu – to wszystko to zależy od indywidualnych preferencji.