wyburzanie budynków

Wyburzanie budynków

wyburzenie budynkówJesteś właścicielem budynku przemysłowego, hali lub innego obiektu. Chciałbyś się go pozbyć, ale sam nie posiadasz uprawnień oraz doświadczenia w tym kierunku. Co zatem zrobić, by tego dokonać? Do kogo zgłosić się o pomoc?

Aktualnie na rynku istnieje wiele ciekawych firm sumiennie wykonujących wyburzanie budynków. Warto korzystać z takich usług – w takim przypadku mamy stu procentową gwarancję profesjonalnie wykonanego zadania. Firmy stosując najnowsze technologie oraz ciężkie maszyny i osprzęt budowlany zrealizują nawet najbardziej skomplikowane zlecenie. Istnieją dwie skuteczne metody wyburzania:

  • metoda tradycyjna – polega na zastosowaniu ciężkich maszyn typu spycharki, kopiarki
  • metoda hydrauliczna – polega na stopniowym skruszaniu konstrukcji budynku

Wyburzanie budynków nie może rozpocząć się jeśli nie mamy na to pozwolenia. Większość firm świadczenie usług rozpoczyna od przygotowania odpowiedniej dokumentacji oraz nadzorowania procesu, który prowadzi do uzyskania pozwolenia. Jeśli ten etap udało się pozytywnie załatwić można przystąpić do jakichkolwiek czynów. Każdy krok w realizowaniu zadania musi być zgodny z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego oraz prawa o Ochronie Środowiska.  Zlecenie wykonywane wbrew zasadom może przysporzyć wielu kłopotów.

Kolejnym punktem na jaki trzeba zwrócić uwagę przed przystąpieniem do prac jest określenie rodzaju budynku, wysokości, rozmiaru, z jakiego materiału jest wykonany oraz charakteru otoczenia. Umożliwi to idealne dopasowanie metody oraz urządzeń do zrealizowania zaleconej czynności.

Kompleksowa oferta w większości firm obejmuje:

  • wycenę prac
  • prowadzenie i nadzorowanie prac wyburzeniowych przez doświadczonego inżyniera
  • zapewnienie bezpieczeństwa osób i mienia
  • odzyskiwanie elementów konstrukcyjnych wyburzonych obiektów na specjalne życzenie zleceniodawcy
  • prowadzenie prac przy obiektach zabytkowych
  • utylizację odpadów zgodnie z przepisami o Ochronie Środowiska
  • przekazanie pełnej dokumentacji prac porozbiórkowych

Najważniejszy jest klient!

Takim mottem trzeba kierować się w każdej branży usługowej. Dzięki temu zyskamy większe zaufanie oraz zadowolenie w oczach klientów. Wyburzanie budynków wymaga dopracowania każdego szczegółu. Klienci decydują się zarówno na całkowite lub częściowe burzenie konstrukcji. Drugi przypadek wybierany jest przez osoby, które chcą odzyskać część elementów pozostałych po wykonanych pracach.