Urządzenie wnętrz

Szafa do przedpokoju – jaką wybrać?

Obecnie chyba każdy, a na pewno większość ludzi w swoim przedpokoju posiada szafę. Ogólnie ciężko sobie wyobrazić przedpokój bez poręcznej, przydatnego mebla na ubrania, buty czy drobiazgi. Mogą być one różne i bardzo wielu osobom służą jako główna garderoba w domu. Jeżeli jednak decydujesz się na taki mebel, to lepiej jest kupić gotowy, a może zamówić do wykonania pod wymiar? Jaka ogólnie powinna być szafa do przedpokoju?

Idealna szafa – meble do przedpokoju pod wymiar

Meble do przedpokoju tworzone na wymiar mają jedną kolosalną zaletę, są wykonane w takich proporcjach, jak chcemy, co przekłada się na świetne zagospodarowanie małego przedpokoju. Pozwala to zaoszczędzić trochę cennego miejsca. W szczególny sposób docenią to osoby posiadające małe domy albo mieszkania. Kolejną zaletą jest szeroki wachlarz doboru materiału, z jakiego taka szafa ma być wykonana. Można również zamówić sobie dodatkowe oświetlenie, przesuwane drzwi, dodatkowe szafki, dodatkowe siedzisko, zamontowane lustro, pawlacz i wiele innych. Generalnie design wybieramy sami. Minusem jest cena, bo takie meble będą z pewnością droższe w zakupie z uwagi na możliwości skomplikowania konstrukcji.

Szafa do przedpokoju z siedziskiem

Taka szafa ma szczególną zaletę w postaci siedziska. Jest to dobra opcja np. dla osób starszych, którym założenie butów może sprawić nieco problemu. Często pod siedziskiem znajduje się specjalna półka do przechowywania butów, co również pozwala zaoszczędzić przestrzeń i miejsce. Szafy tego typu można nabyć z możliwością personalizacji, co prawda niezbyt wielką, ale zawsze to coś, lub zamówić do wykonania pod wymiar również z takimi dodatkami jak lustro, pawlacz, przesuwane drzwi, dodatkowe miejsce na wieszaki, dodatkowe półeczki, szuflady itp.

szafa z siedziskiem

Szafa przesuwna do przedpokoju

To nic innego jak szafa z przesuwnymi drzwiami. To kolejna z opcji pozwalająca zaoszczędzić przestrzeń w pomieszczeniu. Będzie też wyglądała stylowo i nowocześnie, a zarazem może się bardzo dobrze wkomponowywać w tło. Często jest też spora i pojemna co pozwoli przechowywać w niej dodatkowe rzeczy z naszej garderoby. Szafa przesuwna jest ostatnio bardzo popularna i często wybierana przez klientów. Szafy te z łatwością można nabyć w sklepach z meblami, ale również można zamówić pod wymiar. Bardzo często meble tego rodzaju występują z dużym lustrem, dodatkowym miejscem na ubrania np. kurtki. Podobnie jak w przypadku innych propozycji, ma możliwość personalizacji.

 

Design to podstawa

Warto pamiętać także o tym jak przedpokój będzie prezentował się po zainstalowaniu szafy. Zwykle jest to największy mebel znajdujący się w nim i warto wybrać taki styl przedpokoju jak i szafy, aby nie było przytłaczająco. Kolor ma duże znaczenie, powinien się on dobrze komponować z podłogą, kolorem ścian i pozostałymi meblami znajdującymi się w przedpokoju albo rzeczami, które się tam znajdują. Aby pomóc sobie w wyborze, można posłużyć się katalogami z wystrojem wnętrz albo poszukać inspiracji oraz informacji w sieci.

Co wybrać?

Zadając sobie to pytanie, należy najpierw pomyśleć jakie produkty spełnią nasze wymagania. Czy pomieszczenie będzie odpowiednio duże na szafę, która się nam podoba czy może lepiej sięgnąć po opcje wykonania na wymiar. Trzeba się też zastanowić czy mebel do przedpokoju będzie służył jako pełna garderoba czy jedynie jako miejsce do przechowywania kilku rzeczy.

W sieci znajdziesz różne inspiracje, style, aranżacje, którymi niekiedy warto się wspomóc podczas projektowania wnętrza. Przedpokój jest miejscem, gdzie suma summarum będziemy spędzać czas zawsze po powrocie lub przed wyjściem z domu, co za tym idzie warto dobrze przemyśleć to jak go urządzić, aby był praktyczny i zarazem miał styl.