Urządzenie wnętrz

Jakie panele do białych mebli?

Białe meble z czasem stają się coraz bardziej modne, ale do takich mebli trzeba dobrać odpowiednie panele. Na rynku jest ogromny wybór podłóg. Sprawdzimy, czy ciemna podłoga będzie pasować do jasnych mebli, a może to jasna podłoga będzie lepszym wyborem?  W tym artykule skupimy się na pytaniu, jakie panele najlepiej komponują się z białymi meblami?

Białe meble – jaka podłoga?

Można wymienić trzy rodzaje podłóg pasujących do białych mebli i są to:

  • podłoga z jasnego lub ciemnego drewna,
  • podłoga czarna,
  • podłoga biała.

Poza tym jest jeszcze opcja z podłogą kolorową jednak nie jest ona aż tak popularna jak trzy warianty wymienione wyżej.

Podłoga z jasnego lub ciemnego drewna

Jasne meble świetnie będą komponować się z podłogą wykonaną z naturalnych materiałów. Dobrze nadawać będzie się podłoga z drewna bukowego, dębowego bądź klonu. Takie zestawienie podłogi i mebli będzie charakteryzowało się minimalizmem i lekkością. Plusem niewątpliwie będzie możliwość doboru odcieni czy faktury podłogi.

Podłoga czarna

Jest to propozycja dla odważnych. Na pewno trzeba przyznać, że lśniące białe meble będą fenomenalnie kontrastowały z czarną „poważną” i elegancką podłogą w salonie. Można pokusić się o czarną podłogę wykonaną na wysoki połysk i jasne meble z dużą ilością szkła. Taki sposób aranżacji wnętrz przyniesie niepowtarzalne efekty, gdy na meble będzie padać duża ilość światła np. słonecznego. 

Jednak ciemne panele to więcej sprzątania. Trzeba mieć na uwadze, że ciemne panele podłogowe na pewno będą wymagały większej ilości uwagi i dbałości o czystość.

Podłoga biała

Może biała podłoga do białych mebli? Takie zestawienie na pewno będzie wyglądać niecodziennie i elegancko. Tutaj kluczową rolę odegrają dodatki znajdujące się w pomieszczeniu, ponieważ bez prawidłowego ich doboru można mieć nieco poczucie sterylności. Ten sposób aranżacji wnętrz sprawdzi się również w kuchni. W salonie takie zestawienie będzie wyglądało bardzo elegancko.

A co z tą kolorową?

Powyżej wymienione propozycje to wspomniane trzy „pewniaki” jeżeli chodzi o kolor podłogi do jasnych mebli. Dla osób ceniących sobie indywidualny i wyjątkowy styl mamy propozycję nie do odrzucenia – podłoga kolorowa. Taki rodzaj podłóg w postaci np. paneli z nadrukiem dobrze sprawdzi się w pokoju dziecięcym. Należy jednak pamiętać o tym, że może zdarzyć się sytuacja, gdzie kolor podłogi zdominuje kolor mebli, przez co mogą się one stać mało zauważalne. Jest to opcja niewątpliwie dla odważniejszych.

Jaka podłoga do jakich pomieszczeń?

Biorąc pod uwagę aranżację pomieszczenia, należy dobrze przemyśleć temat wyboru koloru podłogi. Z pewnością w kuchni świetnie sprawdzi się podłoga jasna, gdyż doda lekkości pomieszczeniu, a w kuchni chyba każdy woli jak jest jasno i mało przytłaczająco. 

W salonie natomiast trzeba wziąć pod uwagę styl, jaki lubimy. Jeśli lubimy lekki styl, z dużą ilością jasnych kolorów to z białymi meblami można skomponować podłogę drewnianą jasną albo podłogę białą, jeśli jednak cenimy sobie powagę i elegancję, warto postawić na czarną lub ciemną podłogę. Jeden i drugi wariant będzie wyglądał stylowo.

W pokoju dziecięcym można postawić na jasne podłogi do jasnych mebli choćby z uwagi na to aby w pomieszczeniu było jaśniej. Dla naszych pociech możemy również postawić na podłogę kolorową, która może nie będzie idealnie pasowała do białych mebli, ale z pewnością dzieci będą zachwycone taką aranżacją wnętrza.

Podsumowanie

Przy aranżacji wnętrza lepiej wcześniej się zastanowić czy do jasnych mebli, które mamy albo planujemy kupić, będzie pasowała podłoga, która się nam podoba. Meble i odpowiednie panele to nie wszystko, bo warto jeszcze wziąć pod uwagę kolor ścian. Niekiedy nawet idealnie dobrane panele pod kolor mebli będą się źle komponować jeżeli kolor ścian będzie się mało „zgrywał” z resztą. Podczas zakupu podłogi warto wziąć pod uwagę nie tylko jej kolor, ale też fakturę, odcień, czy choćby jakość, jaką oferuje dany produkt.