Jakie akcesoria są potrzebne przy montażu anten?

Montowanie anteny satelitarnej nie jest czynnością szczególnie trudną, a zatem nie wymaga specyficznych zdolności, ani umiejętności. Aby wykonać tę pracę samodzielnie z pewnością wystarczy minimum sprawności fizycznej, odrobina rzetelnej wiedzy z zakresu elektroniki, a także zestaw podstawowych narzędzi. Nie ulega jednak wątpliwości, że przed przystąpieniem do mocowania warto zapoznać się z instrukcją obsługi dołączoną do zakupionego uchwytu i anteny, aby w stosunkowo prosty i przede wszystkim bezpieczny i pozbawiony ryzyka sposób, poradzić sobie z tym zadaniem.

Od czego zacząć?

Na początek warto zwrócić uwagę na miejsce, w którym planujemy zamontować antenę. Ze względu na oczywiste bezpieczeństwo nie powinno się montować urządzeń w miejscach, które wymagają pracy na wysokościach. Jeśli mieszkamy w bloku z pewnością należy zdobyć również zgodę administratora budynku. Poza tym trzeba wybrać stabilną powierzchnię mocowania, która nie wymaga np. wiercenia w stropie czy tez w elewacji budynku. Dla jak najlepszego odbioru sygnału z satelity, antenę powinno się ustawić w kierunku południowej części nieba.

8f320fd955c4ea6936e835397cbf9a21Niezbędne akcesoria

Do sprawnego i solidnego montażu anteny trzeba zgromadzić zestaw kilku niezbędnych narzędzi. Bardzo ważny jest sam zestaw antenowy, w skład którego wchodzi konwerter oraz czasza. Niezbędnym elementem jest także uchwyt, na którym trzeba zamocować poszczególne elementy, a potem przytwierdzić go do dachu, ściany, czy też balkonu. Ofertę solidnych uchwytów znajdziesz tutaj. Poza tym koniecznie trzeba się zaopatrzyć w kabel antenowy, różnorodne wtyczki dobrane zgodnie ze średnicą kabla, wiertarkę udarową, klucze oraz wkrętaki do zamocowania masztu, a także poziomicę, która posłuży do poprawnego wymierzenia kąta nachylenia czaszy oraz uchwytu. Dobrym pomysłem jest również zabranie ze sobą kompasu, który precyzyjnie wskaże odpowiedni kierunek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *