Budowa domudom

Jakie akcesoria są potrzebne przy montażu anten?

Montowanie anteny satelitarnej nie jest czynnością szczególnie trudną, a zatem nie wymaga specyficznych zdolności, ani umiejętności. Aby wykonać tę pracę samodzielnie z pewnością wystarczy minimum sprawności fizycznej, odrobina rzetelnej wiedzy z zakresu elektroniki, a także zestaw podstawowych narzędzi. Nie ulega jednak wątpliwości, że przed przystąpieniem do mocowania warto zapoznać się z instrukcją obsługi dołączoną do zakupionego uchwytu i anteny, aby w stosunkowo prosty i przede wszystkim bezpieczny i pozbawiony ryzyka sposób, poradzić sobie z tym zadaniem.

Od czego zacząć?

Na początek warto zwrócić uwagę na miejsce, w którym planujemy zamontować antenę. Ze względu na oczywiste bezpieczeństwo nie powinno się montować urządzeń w miejscach, które wymagają pracy na wysokościach. Jeśli mieszkamy w bloku z pewnością należy zdobyć również zgodę administratora budynku. Poza tym trzeba wybrać stabilną powierzchnię mocowania, która nie wymaga np. wiercenia w stropie czy tez w elewacji budynku. Dla jak najlepszego odbioru sygnału z satelity, antenę powinno się ustawić w kierunku południowej części nieba.

8f320fd955c4ea6936e835397cbf9a21Niezbędne akcesoria

Do sprawnego i solidnego montażu anteny trzeba zgromadzić zestaw kilku niezbędnych narzędzi. Bardzo ważny jest sam zestaw antenowy, w skład którego wchodzi konwerter oraz czasza. Niezbędnym elementem jest także uchwyt, na którym trzeba zamocować poszczególne elementy, a potem przytwierdzić go do dachu, ściany, czy też balkonu. Ofertę solidnych uchwytów znajdziesz tutaj. Poza tym koniecznie trzeba się zaopatrzyć w kabel antenowy, różnorodne wtyczki dobrane zgodnie ze średnicą kabla, wiertarkę udarową, klucze oraz wkrętaki do zamocowania masztu, a także poziomicę, która posłuży do poprawnego wymierzenia kąta nachylenia czaszy oraz uchwytu. Dobrym pomysłem jest również zabranie ze sobą kompasu, który precyzyjnie wskaże odpowiedni kierunek.